ictimaiyyətinə çatdırmağı özümüzə borc bilirik. Eyni zamanda, belə bir məsuliyyətli mərhələdə razılıq hissi ilə qeyd edirik ki, “Sülhün Kökləri” təşkilatı bu gün Azərbaycanda da öz toxumlarını yetişdirir və o, yerli tərəfdaşı olan Beynəlxalq Avrasiya Mətbuat Fondu (BAMF) ilə birlikdə “Minalardan Üzümlüklərə” ideyasını bu kənddə inkişaf etdirməyə qərar verib. Bizimlə birgə olan azərbaycanlı anaların qatqısı ilə biz burada “Sülhün Əkilməsi” kampaniyasına başlayaraq minaların cəngindən xilas edilmiş sahələrə sülh toxumları səpəcəyik.
Biz sülh istəyirik! Biz uşaqlarımızın, oğullarımızın, qızlarımızın və gələcəyimizin sağlam olmasını istəyirik! Sağlam gələcək üçün minasız həyat və sülh! Bizim ali niyyətimiz sülhdür. Ümid edirik ki, dünyanın sülhsevər qadınları səsimizə səs verəcək və qadınların həmrəyliyi ilə Azərbaycanda, eləcə də yer üzündə sonuncu mina məhv ediləcək, yer üzü təhlükəsiz, başdan-başa sülhün bərqərar olduğu gülüstana çevriləcək!”